Taneční sezóna 2007 / 2008

Noví členové

I tento rok byly Budějovice zaplaveny plakáty, které zvaly tancechtivé lidi do našeho klubu. Po loňské poměrně neúspěšné sezóně se nám možná začalo blýskat na lepší časy. Takže přejeme všem nováčkům hodně trpělivosti a zábavy v jejich počínání.

Kdože to s námi začal tančit? Jitka, Milena, Jindřiška, David, Helenka, Simča, Kája, Petr, Zdenka, Blanka, Bohouš, Michal, Petra + studenti nepovinného předmětu Square Dance z Jihočeské univerzity.


Zátoň – EB, M, Plus – 30. listopadu – 2. prosince 2007

Zbytky sněhu se bělely na stráních kolem Zátoně a náš klub se vydal na první letošní akci. Většina účastníků se sjela už v pátek večer a vrhla se do tancování a jiného užívání si víkendu.

Kromě tanečníků, jejichž výčet by zaplnit tuto stránku, dorazily i důležité osoby (ne že by ostatní nebyli důležití). Kuchař Karel se svou novomanželkou Livií se hned vrhli do kuchyně a celý víkend kouzlili úžasnou krmi. Kája Š., Tom a Čára se zase postarali o to, abychom se celý víkend pokud možno nezastavili. A povedlo se jim to!

Celý víkend se střídal EB, M, Plus a všichni zúčastnění si to úžasně užívali. Nováčci si důkladně procvičili EB a už jsou si naprosto jisti v kramflecích a dokonce začínají šlapat na paty těm, co tančí vyšší levely. Tanečníci Plusu se přesvědčili o tom, že prázdninový tréning jim z hlav zcela nevymizel a ostatní si třeba prohlédli krásné okolí Zátoně. Večer nesměli chybět Mafiáni, novinka Uno (asi) a kroužek klábosících žen (KKŽ).

V neděli všichni odjížděli spokojeni na těle i na duchu. Tak zase na jaře!


Vánoční večírek – 19. prosince 2007

Naše poslední setkání roku 2007 jsme pojali tradičně vánočně. Každý zúčastněný si přišel na své. Jak jedlíci, tak i tanečníci. Nechyběl ani malý dáreček, který si každý odnesl domů. Díky všem, a že nás bylo dost, se večer skvěle vydařil.


Square Thru Prague – 19. – 20. ledna 2008

Kdeže to náš kroužek byl?

Kde se tancem zapotil?

V celé své skvérové kráse

akce v Praze konala se.

Hlavně basic byl náš styl,

kdo znal – ten si plusko zatančil.

Ti co námi byli poprvé,

ti atmosféru vstřebávali do krve.

Všichni pěkně v rozletu

leštili kus parketu.

Tančili jsme z plných sil,

víkend se nám vydařil.

Co k tomu dál ještě dodat?

Jsme zvědaví, co se příště bude konat.


Návštěva z Country Farrow – 7. února 2008

Navštívil nás pražský taneční klub Country Farrow. Nejen, že nám „ukradli“ vlajku, ale i jsme si s nimi pořádně zatančili Plus. Tanečníci EB nám to pro tentokrát museli odpustit. Po skončení bylo ještě malé posezení v hospůdce.


Nový přírůstek

V únoru 2008 přibyl do Mrkvičkovic rodiny další člen – Vojtíšek Mrkvička.


Klubový večer v Č. Krumlově – 21. března 2008

Na páteční večer byl náš klub pozván na tancování do Českého Krumlova do klubu Carmentis. Atmosféra byla vstřícná a přátelská a užili si jí všichni, ať zde byli poprvé, nebo už věděli, do čeho jdou. Po tanci připravili krumlovští pro všechny skvělé občerstvení.


Zátoň – MS, Plus, A1 – 4. – 6. dubna 2008

V pátek večer se začali pomalu sjíždět účastníci tanečního víkendu v Zátoni. Tančit se začalo hned v pátek a pokračovalo s menšími přestávkami (spánek, jídlo, procházky) celou sobotu a část neděle. Na programu byla hlavně výuka MS, ale na své si jistě přišli i ostatní.

Zatančit si přijeli také hosté z Prahy, Brna, Karlových Varů a Třeboně. O žaludky všech se tentokrát nově starala kuchařka Vendula a Lenka.


Návštěva Country Farrow Praha – 17. dubna 2008

17. dubna jsme si jeli zatancovat do Prahy do klubu Country Farrow. Cílem ale nebylo si jen zatancovat, ale také si přivézt zpět domů naši vlajku, kterou si odvezli 7. února 2008 při návštěvě našeho klubu, a vzít si do Č. Budějovic vlajku jejich. Podmínkou je počet tanečníků, to jsme splnili. Účastnilo se nás 17, celkem ve 4 autech jsme se dopravili na místo. Honza H. znal dobře cestu, tak jsme všichni jeli za ním, kolona se neroztrhla ani po Praze.

K mému nemilému překvapení má klub Country Farrow několik putovních vlajek, tak nevím nevím, jestli ji bude vůbec postrádat, jestli si pro ni přijedou. Ani kolečka na badge pro nás neměli připravené. To když jeli k nám, neměli jsme je, ale museli jsme je vymyslet a udělat ze dne na den. Velkou pochvalu by měla dostat Ivanka H., která je vyrobila.


1. slovenská Convention – Bratislava – 2. – 4. května 2008

O víkendu jsme byli tancovat v Bratislavě – Tomáš, Karel, Světlanka, Honza, Iva, Helena, Bohunka. Ubytovali jsme se v ZŠ a ihned po příjezdu jsme se vrhli do tancování. Tancovalo se ve 2 školách v 5 tělocvičnách, všechny úrovně. Přijelo snad 300 tanečníků ze Slovenska, Čech a jiných koutů Evropy.

Organizátoři připralili vše velmi pečlivě. Byly i doprovodné akce – vystoupení v krojích. Na závěr si všichni zatancovali na náměstí v Bratislavě. Počasí přálo, a tak to byla úžasná podívaná. Celý výlet se všem zúčastněným líbil a mají na co vzpomínat.


Brandlín – 16. – 23. srpna 2008

Tak prázdniny jsou zase pryč a za námi je i soutředění v Brandlíně. Já jsem zde byla jako nováček poprvé a moc se mi tu líbilo.

Příjezd do Brandlína nezačal zrovna nejlépe, lilo jako z konve a my jsme se od oběda pomalu začali sjíždět. Účastnili jsme se v hojném počtu (dospělí, děti, psi i kočky), obsalili jsme téměř celý Chatový ráj. Ještě večer jsme si dali pár tanečků a šli spát. Další dny už se nám vyčasilo. Dopoledne a večer jsme pilně trénovali, odpoledne jsme jezlili na různé výlety do bližšího či vzdálenějšího okolí, někdo kolmo, někdo autem.

Byli jsme například ve Slavonicích, Telči, Dačicích, v jihlavské ZOO, na hradu Landštejn. Někdo zašel i na houby, smaženice v chatce č. 4 byla moc dobrá, všichni jsme do rána přežili. Večer jsme dělali ohýnky, opékali buřtíky, hráli na kytary a zpívali.

Bylo to zkrátka moc fajn, a tak už všichni přemýšlíme, kam vyrazíme příští prázdniny.