RocketTheme Joomla Templates
     
Round Dance

Co je vlastně Round dance?

Round dance (RD) je párový společenský tanec, který vznikl zhruba v sedmdesátých letech 20. století v USA. Tanečníci dostávají během tance nápovědu (cue), podle které se po parketu pohybují. Tuto nápovědu Vám do hudby říká člověk zvaný cuer. V ideálním případě tančí ve stejnou chvíli celý sál úplně to samé. Odpadá tedy známý boj o prostor, kličkování po parketu, chaotické přetahování o vedení v páru i vymýšlení choreografie.

Ukázka Round Dance

Nápověda je v češtině?

Názvy figur se napovídají v angličtině, a protože tento taneční styl je celosvětově rozšířený, tak si i bez znalosti cizího jazyka budete schopni zatančit s lidmi z jiných tanečních klubů nejen v ČR, ale i po celém světě.

Jaké rytmy se tancují?

V průběhu kurzu se setkáte s rytmy standartními a latinsko-americkými (waltz, foxtrot, quickstep, tango, cha-cha, rumba, samba, jive a jiné) i s tanci více populárními v USA (west coast swing, single swing, mambo, merengue). Tanečníci se postupně učí jednotlivé figury odstupňované podle obtížnosti a druhu tance.

Můžu někde s tímto tancem vyhrát?

Pro soutěživé jedince máme bohužel špatnou zprávu – v RD se nekonají žádné soutěže. Vaší odměnou bude dobrý pocit z příjemného tance s partnerem (partnerkou) a zvládnutí jednotlivých figur i choreografií.

Kde si můžu tento tanec zatancovat?

Tento tanec si lze zatancovat nejenom na našich lekcích, ale i na různých akcích po celé ČR i po celém světě. Získané znalosti uplatníte i na plese, protože RD se svým provedením jen mírně odlišuje od klasického tancování.